GRANOLA ŚNIADANIOWA

Płatki i granole są jedne z chętniej kupowanych produktów śniadaniowych przez konsumentów. Osoby postanawiające zgubić kilka kilogramów sięgają po produkty z napisem “Fit”, które są sygnowane symbolem wymodelowanej sylwetki. Niestety takie produkty zawierają w sobie dużo cukru, można tam też znaleźć syrop glukozowo-fruktozowy, którego należy się wystrzegać jak ognia ( powoduje on spadek hormonu, jakim jest leptyna, która odpowiada za informowanie mózgu o poziomie naszej sytości). Bardzo ciężko jest znaleźć dobre musli, ale na szczęście można je szybko przyrządzić samemu!

Składniki:

  • płatki owsiane górskie bezglutenowe   250 g
  • rodzynki                                                        40 g
  • suszona żurawina                                       40 g
  • pestki dyni                                                    40 g
  • wiórki kokosowe                                         30 g
  • słonecznik                                                    30 g
  • mleko ryżowe (lub inne)                       200 ml
  • syrop daktylowy lub miód (nie wege)   60 ml

Przygotowanie:

Do płatków owianych dodajemy rodzynki, żurawinę wiórki kokosowe, pestki dyni i słonecznika (lub inne Wasze ulubione suszone owoce czy pestki). Dolewamy do mieszanki ciepłe mleko zmieszane z miodem i wszystko razem mieszamy, aż mleko się prawie całkowicie wchłonie. Na blaszce wyścielonej papierem do pieczenia rozprowadzamy cienką warstwę mieszanki. Wstawiamy do pieca nagrzanego do 160 stopni na około 35-40 min. Kilka razy w ciągu pieczenia musli należy je delikatnie przemieszać, aby musli równo się zapiekło. Na ostatnie kilka minut można włączyć termoobieg.

 

Płatki, pestki i suszone owoce tworzą niezwykłą kompozycje smaków. W połączeniu z mlekiem stanowią pełnowartościowy posiłek, który dodaje energii na cały dzień. Takie musli w moim domu niestety nie potrafi uchować się w domu dłużej niż kilka dni. Chętnie jest zjadane przez wszystkich 😉 Świetne jest również jako prezent dla bliskich nam osób, wystarczy tylko przełożyć je do ładnego słoiczka i przewiązać wstążeczką.

 

 ROZKŁAD MAKROSKŁADNIKÓW:
1 porcja (1/10 całości):       181 kcal   B: 4,92g       T:7,15g      W:26,14,g
całość                             :    1810kcal    B: 49,26g     T:71,53g    W:261,44g

 

 SMACZNEGO! 
Share Button

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz